Как да почистите банята си в 6 лесни стъпки?
Дата: 20.04.2022
Съдържание:
Когато става въпрос за почистването на банята, всички ние искаме бързи и професионални резултати. Почистването на банята понякога може да се почувства като най-мрачното от всички домакински задължения – особено, когато става въпрос за справяне със засъхнали сапунени остатъци, мухъл, варовик или множеството други неща, които могат да се объркат с душа или тоалетната чиния. Но не е задължително всичко да е обречено и мрачно.
Ето няколко прости съвета и хакове, които ще направят банята Ви да изглежда така, сякаш е била професионално почистена, без да се налага да прекарвате часове в търкане или влагане на стотици левове за скъпи препарати.
Кой е най-бързият начин за почистване на банята?
Когато става въпрос за блясък на банята, единственото нещо, което всички се питаме, е: „Колко бързо мога да направя това?“. За съжаление, тъй като баните са най-големият гостоприемник на бактерии Ешерихия коли (E. Coli), например, може да се намери в рамките на 1,8 метра от тоалетната и в мивката – наистина няма пряк път. Просто всичко се свежда до времето.
Добрата новина е, че не е необходимо да почиствате дълбоко банята си всяка седмица. Препоръчително е да дезинфекцирате тоалетната и душа всяка седмица, а ваната – на две седмици. Ако имате завеси за душ, стремете се да ги дезинфекцирате всяка седмица, за да избегнете мухъл, който може да причини дразнене на кожата, очите и гърлото при някои хора.
Наред с това, стремете се да сменяте кърпите и постелки за баня през няколко дни – те се зареждат със стафилокок и фекални бактерии.актерии (и не само) и ако банята Ви няма вентилатор или позволява на кърпите да изсъхнат напълно между употребата, тези бактерии могат да растат заедно с всякакви гъбички или плесени, свързани с влагата.
Ключът към бързото почистване на банята, когато се налага да дезинфекцирате всичко, е да се грижите за малките неща през цялата седмица.
Ако поддържате душа си сух между използванията и бършете плотовете на всеки няколко дни, всичко което ще трябва да направите, е да почистите тоалетната, пода и мивката в планирания ден за почистване (както и да дадете на останалите бърз преглед).
Кое е най-доброто решение за почистване на бани?
Няма един чудотворен продукт, но поддържането на оцет, белина и сода за хляб в комплекта за почистване определено са от съществено значение. Висококачественият универсален почистващ препарат може да се използва не само за гишетата в банята. Това означава, че не е нужно да купувате толкова много и различни почистващи продукти, когато правите седмичния си пазар за хранителни стоки. Препаратът за почистване на стъкло и повърхности също може да се използва като универсален.
Белият оцет е естествен дезинфектант, който е евтин и може ефективно да почиства повърхности, които са пълни с микроби и бактерии. Независимо дали става дума за отпушването на запушени канали, дезинфекция на повърхности или прогонване на сапунена утайка, белият оцет от кухнята може да се използва в почти всяка стая в къщата – дори за почистване на подове.
Белината е тройна заплаха, особено за тоалетната, тъй като се отървава от микроби и миризми и изсветлява повърхностите.
Друго задължително нещо е содата за хляб, която може да се използва за полиране и търкане на оцветени или матови повърхности, като крана на мивката. Освен това може да се поръси на дъното на кофите за боклук, за да действа като дезодорант и да попие лошите миризми.
Когато става въпрос за използване на химикали, уверете се, че използвате тези продукти на добре проветриво място и носете ръкавици и маска, за да се предпазите.
Как професионалистите почистват баните?
Получаването на почистване на професионално ниво на малка част от цената е, честно казано, най-доброто от всичко изброено – но отнема време, ако не знаете какво правите. За да увеличите максимално времето си, първо не забравяйте да премахнете предварително всички предмети в банята Ви, включително кърпи, сапун за ръце, тоалетна хартия и кошчета, от обичайното им място. Това Ви дава празно платно, в което да работите.
След това почистете ъглите, вентилационните отвори и осветителните тела и след това пометете или забършете пода, като не забравяйте да вземете космите и други отпадъци.
Нанесете почистващ препарат на киселинна основа върху Вашия душ и вана, ако имате много натрупвания, в противен случай ще свърши работа универсален почистващ препарат, ако го използвате редовно. Оставете го да се накисва, докато се справяте с другите повърхности с почистващия препарат на киселинна основа или универсален почистващ препарат и микрофибърни кърпи или гъби, включително стойките за кърпи, рафтовете, первазите, вратите и завесите. Най-добрата техника е да работите на секции, като се вървите отгоре надолу и отляво надясно.
Напълнете кофа с топла вода и разбъркайте с избрания от Вас почистващ разтвор за под. Оставете го да престои, докато леко търкате натрупванията иОсвежете почистването на вашата баня с микрофибърна кърпа или гъба. Уверете се, че сте избърсали всички подове, стени и други повърхности преди да изплакнете с вода.
След изплакването, внимателно избършете всички елементи, които сте извадили от душа и ваната, и затворете вратата на душа (или завесата за душ). Не забравяйте да почистите вратата на душа и всички стъклени повърхности, включително огледалата, с почистващ препарат за стъкло.
Следващата стъпка е да почистите хигиенните зони, като избършете мивката, крановете и плотовете с универсален спрей и чиста кърпа.
За тези, които имат натрупване на сапун около мивката, използвайте по-твърда гъба, за да разхлабите втвърдените остатъци, преди да ги избършете. Повърхностите на шкафчето над мивката могат да бъдат отстранени от прах с навлажнена с вода кърпа.
Последната стъпка зависи от това колко често почиствате вашата тоалетна. Ако редовно почиствате вътрешността на тоалетната, използването на универсален почистващ препарат би трябвало да е достатъчно. Но, ако има натрупване на замърсявания, използвайте специфичен почистващ препарат за тоалетна, преди да почистите с тоалетна четка и да изплакнете тоалетната. За външната страна на тоалетната, напръскайте с универсален почистващ препарат и избършете с чиста кърпа.
Как да почистите банята си в 6 лесни стъпки?
Банята е едно от най-често посещаваните помещения във всяка домакиня. Тя е мястото, където се отдаваме на хигиенните си нужди и си осигуряваме моменти на релакс и уединение. Поради тези причини е от съществено значение тя да бъде не само чиста, но и поддържана.
Имайки предвид, че времето, което прекарваме в банята е от голямо значение, е жизнено важно да я почистваме по редовен принцип. В следващите редове ще ви представим една лесна и ефективна метoдология за почистване на банята ви в шест лесни стъпки.
1. Изчистете повърхностите: Започнете с почистването на всички видими повърхности в банята ви. Използвайте подходящ почистващ препарат за премахване на прах, мръсотия и водни отлагания от плочките, мивката, ваната и тоалетната чиния.
2. Почистете светлинните тела: Не забравяйте да почистите всички осветителни тела и крушки в банята си. Изключете електричеството предварително и ползвайте подходящ почистващ препарат и мека кърпа.
3. Направете смяна на кутията с тоалетна хартия: Вземете предвид, че винаги е добра идея да имате достатъчно количество тоалетна хартия. Преди да почистите банята си, поставете нова ролка в държателя за тоалетна хартия.
4. Отстранете аксесоарите за баня и заредете нови: Предизвикайте себе си да правите редовна смяна на ненужните аксесоари и шишенца. Замислете се какво виждате толкова често и колко малко време внася в живота ви ежедневното почистване на шишетата.
5. Отделете време за дезинфекция: Извършете цялостно дезинфекционно почистване на банята минимум веднъж седмично. Използвайте препарати за дезинфекция, които са специфични за различните повърхности. Почистете ъглите и внимателно премахнете бактерии и микроби.
6. Премахнете неприятните миризми: За да се уверите, че банята ви изглежда и въздейства с приятен аромат, използвайте ароматизатор за тоалетна и няколко капки етерично масло в използвания от вас препарат.
Следвайки тези лесни стъпки, можете да поддъремвате в комфорта и уюта на вашата чиста и подредена баня. Ние сме сигурни, че следването на тази методология ще ви помогне да изпитате максимално удоволствие от престоя си в банята и да поддържате отлични хигиенни условия.